کابینت هایگلاس

کابینت آشپزخانه های گلاس کابینتی درخشان و چشم نواز است که در سالیان اخیر طرفداران پروپاقرص زیادی برای خودش پیدا کرده. کابینت هایگلاس بیشتر از هر ویژگی مثبت دیگری، به خاطر براق بودن سطحش معروف و شناخته شده است.

کابینت هایگلاس از جنس ورق‌های «های گلاس» ساخته شده. ظاهر براق، شفاف و شیشه ای شکل اون، بانوان خوش سلیقه رو طرفدار خودش کرده و کلی باعث پیشرفتش در بازار شده. قیمت این نوع کابینت هم نسبتاً مناسبه و خودِ این باعث شده افزایش سهم های گلاس در بین انواع کابینت رو شاهد باشیم. معمولاً طرح‌های این کابینت از نوع کابینت‌های آشپزخانه مدرن و ساده هستند.

مزایا و معایب کابینت هایگلاس

مزایای کابینت هایگلاس

بازتاب نور از نماهای ها کابینت هایگلاس، به شما کمک می کند تا فضای آشپزخانه شما بزرگتر و بازتر از آنچه در واقع وجود دارد دیده شود. ساخت کابینت های هایگلاس براق انتخابی عالی برای فضاهای کوچکتر آشپزخانه است. اگر رنگ تیره تری را در نظر بگیرید ، این بازتاب نور نیز مجاز است ، زیرا دیگر نیازی به نگرانی در مورد سایه جذب نور از اتاق خود ندارید.

معایب کابینت هایگلاس

با توجه به اینکه کابینت هایی با سطح براق زیاد انعکاس نور زیادی دارند ، اثر انگشت ، خاک و خراش بسیار بیشتر از آنکه روی کابینت های مات یا نیمه براق باشد روی آنها قابل توجه است. (اما همانطور که اشاره کردم ، آنها تمیز کردن آنها بسیار آسان هستند ، بنابراین این ممکن است برای شما موضوعی نباشد.)

نقطه ضعف رنگ تیره هایگلاس در مقایسه با رنگ روشن هایگلاس این است که هرگونه نقص ریز روی سطح درها ، مانند خراش ها یا علائم انگشت ، بسیار برجسته تر از درب های روشن دیده ک اگر فرزندان خردسال دارید یا نگران نیاز به تمیز کردن جبهه های کابینت به طور منظم تر از آنچه دوست دارید ، می خواهید از رنگ های تیره تر جلوگیری کنید.

اما ورق هایگلاس چیست؟؟

 نامگذاری کلمه های گلاس برخلاف تصور عموم، ربطی به کلمه «شیشه (Glass)  نداره. هایگلاس در حقیقت متریالی است شبیه به ام دی اف که پوشش لایه بیرونی اون متفاوت و از جنس پلکسی گلاس (نوعی پلاستیک) است؛ در ام دی اف های معمولی، پوشش ورق از جنس ملامینه است.

معمولاً یک طرف ورق های گلاس با این لایه ی شفاف و زیبا پوشش داده میشه و سمت دیگه ی اون لایه معمولی‌تری داره. برای همین عموماً فقط از یک سمت، شفافیت و زیباییِ خاصِ های گلاس رو میبینند.

مزایای کابینت های گلاس

مزایای این نوع کابینت رو در چند مورد زیر میشه خلاصه کرد:

۱- زیبایی و درخشش خاص رویه ی هایگلاس

همون طور که گفتیم، کابینت های گلاس به دلیل قرار گرفتن روکشی از جنس پلکسی گلاس برروی مغزی ام دی اف، درخشش خاصی در رویه خودش داره. دلیل محبوبیت بسیار بالای کابینت های گلاس هم، همین براق بودن سطح این کابینت است.

۲- تنوع در طرح و رنگ متریال های‌ گلاس

کابینت های گلاس تنوع رنگ و طرح بسیار مناسب و مطلوبی داره. این کابینت ها میتونن با طرح های بی نظیر خودشون، هر سلیقه ای رو راضی کنن. عمده طرح های کابینت های گلاس مدرن بوده و به طور کلی هایگلاس کابینتی مدرن و امروزی به حساب میاد.

معایب کابینت های گلاس

اما بعد از بررسی نقاط قوت و مزایای کابینت هایگلاس، رسیدیم به معایب این نوع کابینت! همون طور که قبلا هم چند بار گفتیم و تأکید کردیم، خوبه که هر نوع کابینتی که می‌خواین انتخاب کنین مشکلات و معایبش رو به خوبی بشناسید

۱) امکان آسیب به کابینت در برابر رطوبت

در ابتدای همین مطلب گفتیم که مغزی کابینت های گلاس از جنس ورق ام دی اف خام است. کابینت آشپزخانه ام دی اف هم مغزی از جنس ام دی اف خام داره. البته این دو ورق تفاوت هایی هم باهم دارن. ابعاد ورق ام دی اف و های گلاس باهم متفاوته. یکی از معایب کابینت ام دی اف، امکان آسیب ناشی از نفوذ رطوبت به مغزی کابینت بود. پس میتونیم بگیم اگر رطوبت به مغزی کابینت های گلاس هم نفوذ کنه، کابینت آسیب میبینه.

البته در مورد کابینت های گلاس امکان آسیب ناشی از رطوبت کمتر از کابینت ام دی اف است. چون پوشش از جنس پلکسی گلاس در این کابینت ها، مقاومت بالاتری در برابر رطوبت دارد.

۲) لک پذیری و خش پذیری

پوشش کابینت های گلاس که باعث درخشش این کابینت ها میشه، در برابر خط و خش مقاومت بالایی نداره و خیلی زود و در اثر برخورد اجسام سخت و تیز خش بر میداره. همچنین به دلیل اینکه این کابینت نور رو خیلی خوب بازتاب میده، اثر انگشت و دست و سایر لکه ها برروی اون باقی مونده و به صورت واضح دیده میشه. یعنی باید شما حتما حواستون باشه که با فاصله های زمانی کم، این کابینت ها رو تمیز کنین. همچنین باید از کابینت های هایگلاس آشپزخانه منزلتون خیلی مراقبت کنین تا جسم تیزی به اون ها برخورد نکنه.

برای اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.