تولید کننده درب های کابینت آشپزخانه بارنگ طبیعی در کرج

آشپزخانه در میان فضاهای خانه مهم ترین قسمت مخصوص برای خانم ها می باشد زیرا وقت زیادی را در آن می گذرانند پس باید در انتخاب دکوراسیون آشپزخانه توجه بسیاری نمود تا محیطی مطبوع و دلنشین در آشپزخانه ایجاد کرد. بخش عمده ای از عناصر آشپزخانه را کابینت ها فرا گرفته است که در انواع مختلف طراحی و تولید می شوند. درب های جلوی کابینت یا پروفیل های درب کابینت در طرح های متفاوت ، بافت ها و مواد مختلف ساخته شده اند درب های کابینت چند  سبک وجود دارد ممکن است در همه جا دیده اما هرگز تاکنون متوجه آن نشده باشید.

محبوب ترین سبک های درب‌‌ کابینت

درب های تخت

این درب ها اغلب با استفاده از پوشش های چوبی ساخته شده است که معمولا ۱۹ میلی متر ضخامت دارند و از تخته خرده چوب و لبه های موجود در سه سبک مختلف مطابق با PVC ، آلومینیوم جامع ، فولاد ضد زنگ ساخته شده است.

درب کابینت های سبک  شیکر(Shaker)

به خاطر سادگی و ظرافت آنها ، کابینت های سبک شیکر از یک فرقه مذهبی به نام شیکر ها نام گذاری شده است. هنگامی که  حرفی از کابینت های آشپزخانه زده میشود کابینت های شیکر را می توان با طراحی پنج قطعه شناخت.

درب ممبران برای کابینت

درب های ممبران هم میتواند روی بدنه و چارچوب ممبران و هم میتواند روی چارچوب ام دی اف بکار برده شود. البته کاربرد آن بر روی چارچوب ام دی اف اصلاً توصیه نمیشود. البته یه تذکر لازم است که منظورم ما از بکار رفتن روی این چارچوب، در بازسازی منازلی است که قرار است چارچوب قبلی حفظ شود و فقط درب کابینت تعویض گردد.

درب کابینت ترموفویل, Thermofoil

درب کابینت های ترموفویل از MDF ساخته و با یک روکش پلاستیکی روکش داده میشود. آن ها به دلیل قرار گرفتن در معرض گرما در حین تولید, به طور کامل درزگیری میشوند. هر چند چوب ام دی اف متریالی بسیار مقاوم است اما در صورت آسیب دیدن تعمیر آن مشکل می باشد.

درب های تعبیه شده در چهارچوب کابینت

درب سایر کابینت ها به نحوی ساخته میشود که در خارج از قاب کابینت قرار گیرد اما در بعضی کابینت ها، آن ها در داخل قاب تعبیه میشوند. سایز درب هایی که در چهارچوب قرار میگیرند کمی کوچکتر از سایرین است و ساخت آن ها با دقت زیادی صورت میگیرد زیرا آنها را باید به نحوی در قاب کابینت قرار داد که مشکلی برای باز و بسته شدن آنها پیش نیاید.

درب کابینت سفارشی

اگر هیچ کدام از مدل های موجود در بازار را نمی پسندید میتوانید طبق سلیقه خود آنچه که در ذهن دارید را سفارش دهید. طراحی آن توسط خود شما روشی عالی برای نشان دادن خلاقیت و تخیل است. با انجام اینکار شما آشپزخانه ای یونیک و منحصر بفرد خواهید داشت. به این نکته دقت کنید که شما نمیتوانید یک درب مجزا طراحی کنید بلکه باید یکی از نمونه های موجود در بازار را انتخاب نموده, سپس سلیقه خود را روی آن اعمال نمائید. برای مثال میتوانید پنل مرکزی کابینت را با طرحی که در ذهن دارید جایگزین کنید.