تولید کننده درب های کابینت آشپزخانه ممبران در کرج

طرح‌ ها و مدل‌ های کابینت آشپزخانه ، روز به روز در حال گسترش است و ما هر روزه با انواع متنوع‌ تر و کارآمدتر کابینت آشپزخانه مواجه می‌شویم. کابینت مدرن و کابینت کلاسیک، دو نوع اصلی سبک و طراحی کابینت آشپزخانه هستند که هر کدام علاقمندان بی‌ شماری را به خود اختصاص داده‌اند. طراحان و دیزاینرهای دکوراسیون منزل، از آمیختگی و ترکیب این دو سبک اصلی کابینت آشپزخانه، نوعی دیگر از طراحی کابینت را ارائه داده‌اند که به کابینت نئوکلاسیک معروف است.

دو سبک اصلی کابینت آشپزخانه:

همانطور که اشاره شد، طراحی در کابینت آشپزخانه، تابع دو سبک کلاسیک و مدرن است که در ادامه، برای آشنایی بیشتر شما، به طور مختصر این دو را توضیح می‌دهیم:

سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه:

سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه، تداعی‌کننده خانه‌های اشرافی و کلاسیک اروپایی است و در نظر بیننده بسیار باشکوه و مجلل جلوه می‌کند. کابینت کلاسیک، خود به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شود، اما خصوصیات بارز همه‌ ی آن ‌ها این است، که این سبک کابینت، بسیار پُر کار و دارای تزئینات مجلل است. انواع درب‌های ابزار‌ خورده، انواع ستون‌ها و سرستون‌های مجلل، دست‌ گیره ‌های کلاسیک و شکیل، در این سبک وجود دارد که همه با هم، یک آشپزخانه اشرافی و سلطنتی را برای شما ایجاد می‌کنند.

کابینت مدرن:

کابینت مدرن بر خلاف نوع کلاسیک، بدون تزئینات و در کمال سادگی طراحی و ساخته می ‌شود و مناسب برای کسانی است که ترجیح می‌دهند محیطی بی ‌پیرایه و ساده داشته باشند. امروزه افراد زیادی هستند که سادگی را می ‌پسندند و تمایل بیشتری به این نوع دکوراسیون دارند.

در کابینت مدرن، انواع متریال مانند MDF ، هایگلاس، وکیوم (ممبران) و غیره ساخته می ‌شود و تنوع رنگ و طرح بسیار زیادی دارد. کابینت مدرن گرایش بسیار زیادی به سمت سادگی دارد و با دستگیره‌های ساده و مخفی و یا حتی بدون آن ساخته می‌شود.

کابینت نئوکلاسیک

نئوکلاسیک یک سبک معماری است. نئوکلاسیک به معنی کلاسیک جدید است. برخی به‌اشتباه این کلمه را به کلمه “مدرن و کلاسیک” ترجمه کرده‌اند که این اشتباه است. درواقع منظور از نئوکلاسیک، نسل جدید سبک معماری کلاسیک است.

نه خیلی کلاسیک و نه خیلی مدرن. اگر شما هم از این ترکیب برای کابینت آشپزخانه ‌تان لذت می ‌برید جای درستی آمده‌اید. کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک، برداشتی از سبک معماری رومی قرن ۱۸ است. بسیاری به این سبک از معماری تعلق‌خاطر ویژه‌ای دارند. حالا با پیشرفت تکنولوژی این سبک از طراحی را به قیمتی بسیار پایین‌تر از گذشته به آشپزخانه خود بیاورید. ام دی اف کاری کرد تا تمام کسانی که آرزوی داشتن کابینت چوبی را داشتند بتوانند بدون توجه به قیمت طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

مشخصه اصلی این نوع کابینت‌ها در طرح درب آن‌هاست. طرح درب کابینت نئوکلاسیک است که آن را از بقیه انواع کابینت آشپزخانه متمایز می‌سازد. برخلاف کابینت انزو که دور درب کابینت با دستگاه سی ان سی تراش می‎خورد، در رایج ‌ترین مدل کابینت نئوکلاسیک بخش مرکزی درب‌ها با دستگاه سی ان سی تراش می‌خورد. بله در کابینت نئوکلاسیک نیز پای دستگاه سی ان سی در میان است. روش ساخت کابینت نئوکلاسیک نیز همانند کابینت انزو است. با دستگاه سی ان سی ورق‌های ام دی افی یا چوبی تراش می‌خورند و سپس با استفاده از روکش‌های پی وی سی یا رنگ، سطح ورق‌های حکاکی شده را پوشش می‌دهند. کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است.